Іллінецька територіальна громада

Вінницька область, Вінницький район

18.04.2024 11:28

Безпечність харчових продуктів: стихійні ринки – потенційна небезпека для здоров’я споживачів

662107b1621ee__o_1h1tj8i4p67ta78mu01c7p197a2b.jpg

Значна частка скарг та звернень громадян до Держпродспоживслужби стосується придбання харчових продуктів неналежної якості у місцях стихійної торгівлі.

Вкотре наголошуємо, що продукти, які продаються в непризначених для цього місцях, із необладнаного належним чином автотранспорту в антисанітарних умовах, які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи – це потенційна небезпека для здоров’я споживачів!

Держпродспоживслужба нагадує, що єдиними офіційними місцями для торгівлі харчовими продуктами є продовольчі магазини та агропродовольчі ринки. В магазинах за умови реалізації товарів несе відповідальність суб’єкт господарювання. На ринку продавати власні продукти можуть як юридичні, так і фізичні особи, у випадку, якщо вони мають при собі, зокрема, висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.

Варто зазначити, що адміністрація (власник) ринку надає торгові місця лише після одержання висновків лабораторії про їх епізоотичне, ветеринарно-санітарне благополуччя та якість.

Лабораторія не несе відповідальності за реалізацію продукції, що не пройшла ветеринарно-санітарної експертизи. Відповідальність за реалізацію такої продукції несе адміністрація (власник) ринку відповідно до законодавства.

Згідно ст.16 Закону України «Про ветеринарну медицину» торгівля живими тваринами дозволяється тільки у призначених для цього місцях, що відповідають ветеринарно-санітарним заходам, статею 37 цього ж Закону заборонено обіг тварин, без супровідних ветеринарних документів.

«Ветеринарно-сінітарними правилами для ринків» передбачено, що для продажу живих тварин на ринку повинна бути виділена окремо призначена територія не зв’язана з торгівельною зоною.

Відповідно до законів України «Про національну поліцію» та «Про місцеве самоврядування в Україні» недопущення торгівлі у невстановлених місцях відноситься до компетенції органів внутрішніх справ та місцевого самоврядування.

Згідно зі статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення торгівля «з рук» на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах і в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пам’ятаємо, що стихійна торгівля існує доти, доки на неї є попит. Тож будьмо свідомими та обираймо безпечне харчування!

Вінницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області