04.11.2024 16:01
Відбулась щотижнева оперативна нарада
Сьогодні, 4 листопада, відбулась щотижнева оперативна нарада за участі секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючої справами виконавчого комітету, працівників апарату та начальників структурних підрозділів міської ради, старост, керівників комунальних підприємств та комунальних служб громади. Провів нараду перший заступник міського голови Олег Дмитрик.
Про прийом документів на призначення і перерахунок житлових субсидій на опалювальний період 2024-2025 років інформувала на нараді начальник відділу соціальної підтримки державних гарантій населення Управління соціального захисту населення та охорони здоров’я міської ради Інна Носенко.
Інна Анатоліївна зазначила, що житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку.
У жовтні 2024 року Пенсійним фондом України проведено перерахунок житлових субсидій на опалювальний сезон 2024-2025 років. Для більшості громадян такий перерахунок відбувся в автоматичному режимі. Також в автоматичному режимі перераховано субсидію домогосподарствам, чия субсидійна виплата в неопалювальний (літній) сезон складала 0 грн.
Таким чином, громадянам, які вже отримують субсидію або кому було призначено нулюву субсидію у літній період, не потрібно звертатися додатково за виплатою.
Субсидія на оплату житлово комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:
- на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;
- на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.
Для призначення житлової субсидії на опалювальний сезон 2024-2025 років звернутися необхідно у наступних випадках:
- якщо документи на призначення подаються вперше;
- якщо у призначенні житлової субсидії на неопалювальний сезон було відмовлено через наявність заборгованості, яку вдалося погасити або оформити договір реструкторизації, а також за умови відсутності доходів;
- якщо влітку була подана заява на припинення субсидії та громадяни користувалися пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, а на опалювальний сезон бажають отримати житлову субсидію;
- якщо відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб, зміни соціального стану тощо.
Для призначення житлової субсидії надаються заява та декларація встановленого зразка. Залежно від обставин можуть надаватись інші документи, які мають значення для розгляду заяви:
- договір найму (оренди) житла - у разі проживання заявника у житлі, що орендується;
- копію договору про реструктуризацію заборгованості - за умови наявності заборгованості та укладання відповідного договору.
За потреби громадяни можуть подавати інші документи, які мають значення для розгляду даної заяви. Це може бути документ, що підтверджує факт непроживання особи за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, рішення суду про встановлення місця проживання, довідка внутрішньо переміщеної особи, письмове пояснення щодо наявності доходів, інформація про які відсутня в органах Державної податкової служби України.
У разі подання документів на призначення житлової субсидії у період з 1 жовтня до 30 листопада включно, субсидія призначатиметься з початку опалювального сезону, за зверненями починаючи з 1 грудня - субсидія призначатиметься з місяця, в якому відбулося звернення.
Заява та деклараація про призначення житлової субсидії на тверде та рідке пічне побутове паливо подається до кінця календарного року.
При розрахунку житлової субсидії на опалювальний сезон 2024-2025 років враховуються доходи домогосподарства за І та ІІ квартали 2024 року. Для пенсіонерів, які не мали інших доходів, окрім пенсії, враховується сума пенсії за серпень 2024 року.
Документи на призначення житлової субсидії можна подати кількома способами, обравши зручніший:
- особисто, звернувшись до сервісного центру Пенсійного фонду України;
- поштою на адресу територіального органу пенсійного фонду;
- онлайн через вебпортал електронних послуг Песійного фонду України чи мобільний застосунок «Пенсійний фонд».
Крім того, документи на призначення субсидії можна подати через уповноважених посадових осіб територіальних громад, старостинських округів, центри надання адміністративних послуг та через портал Дію. В нашій громаді в кожному старостаті облаштовано віддалене робоче місце та є уповноважена особа, що приймає пакет документів на призначення субсидій. Ці обов’язки покладено на діловодів. Також документи приймають фахівці відділу соціальної підтримки державних гарантій населення Управління соціального захисту населення та охорони здоров’я міської ради в Центрі надання адміністративних послуг.
Інна Носенко зауважила, що за період із вересня 2024 року по даний час із новим пакетом документів за призначенням житлової субсидії звернулись 335 осіб.
З інформацією про підготовку звіту щодо виконання Програми соціально-економічного розвитку Іллінецької міської територіальної громади за 2024 рік та проєкту Програми соціально-економічного розвитку Іллінецької міської територіальної громади на прийдешній рік виступив – начальник управління економічного розвитку та інвестицій міської ради Володимир Сліпчик.
Перший заступник міського голови Олег Дмитрик наголосив, що Програма соціально-економічного розвитку — це один із основних документів, в якому визначаються цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку громади, засоби та шляхи їх досягнення. Програма містить конкретні заходи з подальшим їх відображенням у місцевому бюджеті. То ж надзвичайно важливо, щоб усі проєкти та заходи, які будуть реалізовуватись у різних галузях в наступному році були включені до даного документа.