05.11.2024 16:04
В громаді працювала команда проєкту «Територія: погляд 2.0» («Supporting community development through green space valuation»)
1-3 листопада 2024 року в нашій громаді працювала команда проєкту «Територія: погляд 2.0» («Supporting community development through green space valuation»), яка провела оцінку екосистемних послуг зелених насаджень міста. Це викладачі й студенти географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, серед яких випускник Іллінецького ліцею №2 Артур Лукасевич. Мета проєкту - забезпечити супровід впровадження політики планування розвитку та прийняття управлінських рішень з врахуванням оцінки екосистемних послуг з використанням програмного додатку i-Tree eco.
Міський голова Володимир Ящук, його заступники Олег Дмитрик і Людмила Трохимець, директор комунального підприємства "Добробут" міської ради Денис Гетьман, начальник управління житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури – головний архітектор міської ради Юрій Роїк зустрілись та поспілкувались представниками проєкту, обговорили перспективи співпраці.
Володимир Ящук зазначив, що екологічний напрямок є одним із пріоритетів у роботі міської ради. Він розповів про запровадження в громаді європейського досвіду в сфері поводження з ТПВ, вжиття заходів щодо поліпшення екологічної ситуації, благоустрій населених пунктів. Володимир Миколайович наголосив, що участь у проєкті «Територія: погляд 2.0» є цікавою для громади, оскільки дозволяє науково обгрунтувати важливість зелених зон для міста й сіл громади, здоров’я її жителів, передбачає новий підхід до управління громадськими просторами, розвитку інфраструктури та покращення екологічної ситуації. Завдяки «Території: погляд 2.0» громада зможе ефективніше планувати свої території, налагодити нові контакти з міжнародними організаціями, а також створювати сучасні та комфортні умови для відпочинку і роботи іллінчан.
Презентація проєкту та попередній звіт про результати досліджень відбувались в Центрі активності громадян. Студенти географічного факультету стали менторами для місцевих волонтерів: представників Молодіжної ради, учнів та учителів міських ліцеїв, студентів та викладачів Іллінецького аграрного фахового коледжу, котрі долучились до цієї роботи. У рамках проведених досліджень було внесено дані до додатку i-Tree eco про 248 дерев, що свідчить про вагомий внесок для екологічної рівноваги та якості життя мешканців громади. Детальний звіт ще готується та буде оприлюднений пізніше.
Разом з тим наші гості не лише займались дослідницькою роботою, але й мали можливість більше дізнатись про наше місто та громаду. Подивились на просторовий розвиток Іллінців, ознайомились з роботою сміттєсортувального комплексу комунального підприємства «Добробут» міської ради, побували на молокопереробному підприємстві ТОВ «Люстдорф», яке є одним з найбільших виробників молочної продукції в Україні, дізнались як працюють очисні споруди підприємства, адже тут застосовуються технології, які дозволяють не лише повністю очищувати промислову воду та повертати її до водойм, а й виробляти біогаз, що сповна забезпечує потреби очисних споруд в електроенергії.
Проведення спільних досліджень у сфері міського та просторового планування, стратегування міського та регіонального розвитку буде продовжуватись.
Проєкт реалізується на замовлення та за фінансової підтримки United States Forest Service (USFS)
Експертно-консультаційний центр з розвитку громад і територій
Поділитись
Дізнайтеся також
05/12/2024
З Міжнародним днем волонтера усіх, хто обрав це покликання - допомагати іншим, - Володимир Ящук
02/12/2024
Вітаємо з Днем народження Тетяну Шмигору
Усі новини