Іллінецька громада

Вінницька область, Вінницький район

20.01.2023 16:19

22 січня в нашій державі відзначають День Соборності України

В історії кожного народу є дати та події, які не втрачають свою актуальність та значущість та мають вагомий вплив на розвиток нації в цілому.

Одна з таких подій – 22 січня. В цей день в нашій державі відзначають День Соборності України.

105 років тому – 22 січня 1918 року українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. Вже наступного року – 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві було урочисто оголошено про об’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки в одну самостійну Українську соборну державу.

Акт злуки увінчав прагнення українців жити у своїй єдиній державі та став основоположною подією для новітнього українського державотворення. Його зміст і значення важко переоцінити. Особливо сьогодні, коли українці знову стали на захист соборності та суверенітету своєї держави.

Соборність, незалежність, суверенітет, державність – невіддільні поняття для українського народу, є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою існування нації.

Нині Соборність – мета  Перемоги.

На знак вдячності усім борцям за свободу, соборність та незалежність України сьогодні, 20 січня, Іллінецький міський голова Володимир Ящук разом зі своїми заступниками Олегом Дмитриком, Людмилою Трохимець, працівниками міської ради, правоохоронцями поклали квіти шани та вдячності до пам’ятників Героям Небесної Сотні, іллінчанам, які віддали своє життя за незалежність, соборність та територіальну цілісність України та пам'ятника Великому Кобзарю.

Присутні хвилиною мовчання вшанували памʼять усіх патріотів, котрі віддали своє життя за незалежну соборну Українську державу.

Україна сьогодні соборна і єдина, як ніколи.

Разом ми обов’язково переможемо!