Іллінецька територіальна громада

Вінницька область, Вінницький район

25.04.2023 11:11

Іллінецька громада взяла участь в он-лайн вебінарі, присвячений інструментам е-комунікації

6447d18b27f77__1а.jpg

20 квітня 2023 року на Вінниччині відбувся вебінар у онлайн форматі, що присвячений інструментам е-комунікації, в якому взяли участь представники 10 пілотних громад області, що раніше були обрані в межах проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад», серед них: Іллінецька міська територіальна громада, Ямпільська міська територіальна громада, Северинівська територіальна громада, Тростянецька селищна територіальна громада, Хмільницька територіальна громада, Дашівська територіальна громада, Тульчинська територіальна громада, Якушинецька територіальна громада, Гніванська територіальна громада, Могилів-Подільська міська територіальна громада.

Інструменти е-комунікації є надзвичайно важливими для ефективної роботи територіальних громад, в тому числі й з мешканцями. Завдяки цим інструментам, можна швидко та легко отримувати доступ до інформації, здійснювати спілкування з громадянами та координувати роботу колег. Саме тому на онлайн-зустрічі представники кожної із вищезгаданих територіальних громад разом із керівником проєкту Оленою Поліщук та експертом проєкту Юрієм Войціцьким розбирали популярні сервіси е-комунікацій, говорили про їхні переваги та недоліки, можливості та обмеження.

Представники органів місцевих влад детально ознайомились із популярними нині сервісами для організацій онлайн-зустрічей – Zoom та Google Meet, які є одними із найбільш популярних платформ для планування та проведення відеоконференцій. В ході проведення вебінару, експертом проєкту та представниками громад було проведено порівняльний аналіз цих платформ, що дозволило визначити наступне: до основних переваг Zoom варто віднести високу якість зображення та звуку, можливість проводити великі зустрічі з багатьма учасниками та багато корисних функцій, наприклад віртуальні фони, можливість запису зустрічі та роботи окремими групами. Однак, однією з основних недоліків Zoom є потреба у встановленні додатку та платні плани для отримання доступу до всіх функцій. Що стосується Google Meet, то його перевагами є те, що він також безкоштовний та не потребує встановлення додатку для користування ним. Також ця платформа інтегрована з Google Calendar, що дозволяє легко створювати запрошення та планувати зустрічі. Однак, одним з основних недоліків Google Meet є менша кількість корисних функцій порівняно з Zoom, таких як можливість робити запис зустрічі, заборони вмішуватись до некерованої демострації екрану. Також, на якість зображення та звуку може впливати швидкість інтернет-з'єднання учасників.

Окрім того, в межах програми вебінару було проаналізовано можливості сервісів Google, такі як: створення чату для спілкування, хмарне середовище для зберігання файлів, завантаження файлів та можливість для одночасної роботи у файлі у режимі онлайн, створення заходів та завдань в календарі, онлайн-форми для створення опитувань, додавання вкладок, створення груп для розсилок тощо. А представники кожної із 10 пілотних громад поділились власним досвідом використання цих Google-можливостей у своїх територіальних громадах.

Із експертом проєкту Юрієм Войціцьким говорили про важливість візуалізації контенту та можливість створення «живих» презентацій, оскільки це дозволяє чітко та доступно представити інформацію про проекти, розвиток інфраструктури та інші важливі аспекти громадського життя. Визначили, що візуалізація контенту є необхідністю, так як це допомагає формувати пріоритети та підвищити інтерес громади до певних проектів. Крім того, «живі» презентації дозволяють взаємодіяти з аудиторією, отримувати зворотний зв'язок та додаткові ідеї від мешканців ТГ, що у свою чергу, підвищує рівень довіри громадян до місцевої влади. А також взяли участь у практичній вправі «Створення презентацій Програм інформатизації громад», де й продемонстрували отримані знання.

Після цих обговорень, у форматі діалогу керівник проєкту Олена Поліщук разом із представниками 10 пілотних громад перейшли до питання опосередкованої е-комунікації із громадою, яка відбувається через сайт та офіційні соціальні мережі. Разом з учасниками вебінару було переглянуто офіційні сайти територіальних громад та визначено наскільки ефективно у ньому працює пошукова система за ключовими словами та що потрібно для того, аби це виправити, щоб влада була максимально відкрита для громади. Також Оленою Поліщук було надано корисні поради стосовно того, як правильно формувати контент для публікацій дописів у соціальних мережах та визначено що таке «теги» і «хештеги», їхню відмінність та підкреслено важливість їх використання при пцблікації інформаційних дописів і на сайтах, і на FB-сторінках.

Після цього робочі групи громад попрактикувались у вправах, що стосувались розробки загальних та тематичних хештегів та створення е-візитівки для громад.

По завершенню онлайн-зустрічі кожна громада представила свою е-візитівку, а експерти проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад» надали вичерпні відповіді на питання та побажали успіху кожній із громад у подальшій роботі.

Реалізація проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад» стала можливою завдяки підтримці Вінницької обласної військової адміністрації у партнерстві із Міністерством цифрової трансформації України та ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини», що фінансується швейцарсько-українською Програма EGAP, що виконується Фонд Східна Європа.

2а.jpg 3а.jpg 4а.jpg 5а.jpg