Логотип

Іллінецька територіальна громада

Вінницька область, Вінницький район

01.06.2023 11:35

Перший заступник міського голови Олег Дмитрик взяв участь в панельній дискусії на тему: «Ефективність аграрних кластерів в умовах війни»

6479af1f9db2a__IMG_8193.JPG

У рамках проекту «U-CUP-AGRO: Українська кластерна платформа оновлення» сьогодні на базі Іллінецького державного аграрного коледжу відбулась панельна дискусія на тему: «Ефективність аграрних кластерів в умовах війни» за участі президента громадської організації «Міжнародний сількогосподарський кластер «Дністер» Сергія Татусяка, академіка-секретаря Відділення землеробства, меліорації та механізації Національної академії аграрних наук України Віктора Камінського, директора Департаменту агропромислового розвитку Вінницької обласної військової адміністрації Олега Сідорова, першого заступника Іллінецького міського голови Олега Дмитрика, голови ради сільгоспвиробників Вінницької області Василя Гелети, директора Іллінецького аграрного фахового коледжу, голови ради сільгоспвиробників нашої громади, депутата обласної ради Василя Пиндуса. Також участь у заході взяли начальник та працівники управління економічного розвитку та інвестицій Іллінецької міської ради Володимир Сліпчик, Віктор Ярославський та Віталій Болебрух.

Цей захід обʼєднав аграріїв, науковців та представників регіональної та місцевої влади у спільній меті – окреслити шляхи розвитку та зміцнення аграрного сектору Вінниччини в умовах викликів сучасності, а також обговорити можливості співпраці та партнерства.

Перший заступник міського голови Олег Дмитрик привітав учасників панельної дискусії на Іллінецькій землі. Олег Вікторович коротко розповів про нашу громаду, досягнення та успіхи з часу об’єднання.

Він зауважив, що на території Іллінецької міської територіальної громади працюють потужні агроформування та одне з найбільших в Україні молокопереробних підприємств ТОВ «Люстдорф», яке сьогодні дає понад 60 відсотків платежів до місцевого бюджету. Агропромислову діяльність здійснюють 67 суб’єктів господарювання різних форм власності, серед них 9 найбільших агроформувань, які обробляють від однієї до трьох тисяч гектарів. А переважна більшість це малі та середні фермерські господарства, котрі здійснюють свою господарську діяльність на 50-500 гектарах. То ж міська рада зацікавлена у проведенні таких заходів, які дають можливість не лише почути думки провідних експертів та фахівців з аграрної галузі, дізнатись про досвід роботи успішних агроформувань, запровадження інновацій в Україні та за кордоном, а й налагодити співпрацю й партнерство задля спільного розвитку. Нам пощастило, що в громаді функціонує Іллінецький аграрний фахових коледж, який не лише готує молодих фахівців аграрної галузі, а й вже протягом багатьох років є науковим та освітнім осередком, де зароджуються і розвиваються перспективні технології, зокрема в галузі органічного виробництва. За сприяння коледжу Іллінецька міська рада бере участь у проєкті «Німецько-український агрополітичний діалог». На даний час розробляється агроекономічний паспорт громади. Працюємо задля залучення інвестицій для розвитку сільського господарства в сільській місцевості.

Перший заступник міського голови побажав учасникам панельної дискусії ефективної, плідної роботи.