29.09.2023 14:30
Протягом минулого тижня Іллінецька міська територіальна громада приймала гостей з усієї України
На початку 2023 року Іллінецька міська територіальна громада долучилась до проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог». Загалом до участі у проєкті було обрано 8 пілотних громад з 5 регіонів України – Київської, Полтавської, Одеської, Івано-Франківської та Вінницької областей. Мета цієї співпраці важлива й актуальна - підвищення спроможності громад щодо аграрного виробництва та сільського розвитку через навчальні та інформаційні заходи.
Багато семінарів і тренінгів у рамках проєкту організовуються в різних регіонах України на базі пілотних громад. Таким чином його учасники мають можливість обмінятись досвідом, дізнатись більше про аграрний потенціал того чи іншого регіону, запозичити певні ідеї, налагодити в майбутньому співпрацю.
Представники нашої громади - начальник відділу стратегічного планування та інвестиційного розвитку Віктор Олійник і начальник відділу земельних ресурсів, агропромислового розвитку та екології Віталій Болебрух вже побували в Лохвицькій громаді Полтавської області, Городненській громаді Одеської області, Заболотівській громаді Івано-Франківської області та мали унікальну можливість побувати в Баварії та перейняти досвід розвитку сільських територій Федеративної Республіки Німеччини.
А протягом цього тижня ми приймали гостей з усієї України на Іллінеччині. З 25 по 29 вересня у нас проводився семінар-тренінг на тему: «Агроекономічний паспорт громади: потенціал, ресурси, розвиток».
Як розповіла керівник проєкту Марія Ярошко ідея цьогорічньої співпраці з пілотними громадами – це підготовка агроекономічного паспорта. У ході семінару-тренінгу представники громад представили свої напрацювання у даному напрямку, отримали поради, зауваження експертів та вдосконалюватимуть свої роботи для того, щоб в грудні вже презентувати завершені агроекономічні паспорти. Цей документ, який буде розроблений на основі аналізу аграрного потенціалу кожної пілотної громади та з врахуванням їх особливостей, вони зможуть використовувати під час своєї роботи як з потенційними інвесторами, так і з представниками влади на обласному та національному рівнях.
Працювали з групою прогресивні експерти - Валентина Затишняк, Світлана Павленко, Микола Пугачов, кожний з яких є фахівцем у своїй сфері.
Окрім отримання теоретичних знань, наші колеги ознайомились з практикою збору, сортування та переробки твердих побутових відходів в громаді на прикладі сміттєсортувального комплексу КП «Добробут» міської ради. Збудований сміттєсортувальний комплекс на території колишнього сміттєзвалища. На даний час тут відсортовують 12 видів ТПВ, з відходів полієтелену та піску виробляють тротуарну плитку й бордюри, які використовують для благоустрою. Комунальники почастували гостей яблуками з міського саду, що закладений поряд з підприємством.
Також з метою ознайомлення з успішними практиками розвитку підприємництва в громадах учасники семінару-тренінгу відвідали молокопереробне підприємство ТОВ «Люстдорф», яке вже багато років працює з іноземними партнерами та є одним з найбільших виробників молочної продукції в Україні. Підприємство виробляє 125 видів продукції у 4 сегментах. Цікавинкою продуктової лінійки є рослинне молоко, яке виробляється під торговою маркою «Ідеаль. Немолоко». Завдяки впровадженню європейських стандартів та технологій, системі забезпечення якості, виробничому досвіду, продукція компанії «Люстдорф» відома не лише в нашій країні, а й далеко за її межами. Вразили гостей сучасні очисні споруди ТОВ «Люстдорф», будівництво яких завершено у 2019 році. Це зразок впровадження у сучасні українські реалії європейських практик відповідального споживання ресурсів і турботи про навколишнє середовище. Адже тут застосовуються технології, які дозволяють не лише повністю очищувати промислову воду та повертати її до водойм, а й виробляти біогаз, що сповна забезпечує потреби очисних споруд в електроенергії.
У п'ятницю, в останній день семінару-тренінгу, міський голова Володимир Ящук поспілкувався з експертами проєкту та колегами з інших громад, поцікавився як працювалось і які враження від перебування на Іллінеччині. На згадку про наш край та цю подію вручив сувеніри - керамічні статуетки Янголів.
«У нас працює декілька промислових підприємств. На найбільшому з них, що є флагманом харчової промисловості, ТОВ "Люстдорф", ви побували. Та для нашої громади сільськогосподарське виробництво є важливим напрямком економічної діяльності, яке забезпечує вагому частку надходжень до місцевого бюджету та створення робочих місць. Також аграний сектор є основою збереження та розвитку сільських населених пунктів. Ми маємо багато досягнень, реалізованих проєктів. Разом з тим розуміємо, що для того, щоб рухатись вперед, не зупинятись у своєму розвитку, необхідно постійно навчатись, вивчати кращий досвід, як і інших громад в Україні, так і в Європі. Проєкт АПД відкриває такі можливості й ми не могли цим не скористатись. Вдячні за надану можливість. Ви побачили - іллінчани щирі, працьовиті люди. Сподіваюсь, що у вас залишаться гарні спогади про наш край, про наше місто. Що ви плідно й ефективно попрацювали. Хочемо, щоб ці наші такі символічні подарунки - Янголи, стали оберегом для вас, ваших родин та оберігали кожну громаду й нашу Україну».
У свою чергу Марія Ярошко від усіх присутніх подякувала Володимиру Миколайовичу, іллінчанам за гостинність та висловила сподівання на подальшу співпрацю.
Поділитись
Дізнайтеся також
22/11/2024
Вітаємо з Днем народження Ірину Масненьку
27/09/2024
Вітаємо з Днем народження Вікторію Фролову
08/08/2024
Відбулася 51 сесія міської ради 8 скликання
Усі новини